Материалы отфильтрованы по дате: Січень 2019

На Єдиному дні депутата 30 січня 2019 року жителі мікрорайону Рокитний знову говорили про проблеми, які попри обіцянки влади, не вирішуються багато років.

Опубліковано в Новини

Вже четвертий рік до моєї громадської приймальні не припиняються звернення людей, котрі просять допомогти їм перейти на індивідуальне опалення. Станом на сьогодні зареєстровано більше сотні звернень прилучан, котрі проживають в різних мікрорайонах міста, але прагнуть одного: відключитися від системи централізованого опалення і гарячого тепловодопостачання та встановити в своїх квартирах автономні котли. Причина – у величезних сумах платіжок КП «Прилукитепловодопостачання», які люди сплатити не в змозі.

Опубліковано в Статті
Понеділок, 28 Січень 2019 10:11

Оновленню стадіону дано старт!

25 січня 2019 року відбулася сесія Прилуцької міської ради сьомого скликання.

Опубліковано в Новини

В Прилуках готується підняття тарифу на проїзд в міських автобусах.

Опубліковано в Новини
Субота, 12 Січень 2019 16:59

Звіт про депутатську діяльність

ЗВІТ

депутата Прилуцької міської ради

РОЖКА АРТЕМА МИКОЛАЙОВИЧА

про депутатську діяльність

за період з 11 листопада 2017 року по 11 листопада 2018 року

Опубліковано в Статті
Субота, 12 Січень 2019 14:13

За життя без сміття

В травні 2018 року в Прилуцькій спеціалізованій школі №6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій розпочалася реалізація проекту "За життя без сміття". 

Опубліковано в Проекти

12 січня 2019 року родини загиблих та померлих учасників АТО Прилук і Прилуцького району отримали новорічні подарунки від депутата Прилуцької міської ради Артема Рожка.

Опубліковано в Новини

Дорогі прилучани!

Прийміть найщиріші вітання з Новим роком і Різдвом Христовим!

Опубліковано в Новини

Новорічні дні – час підбивати підсумки минулого року та будувати плани на майбутнє. В моїй депутатський діяльності 2018 рік був плідним та мав кілька важливих починань для міста, на яких хотів би зупинитися детальніше.

22 лютого 2018 року на 40-й сесії Прилуцької міської ради більшістю голосів був підтриманий ініційований мною депутатський запит щодо необхідності розроблення Програми поліпшення житлових умов учасників бойових дій у зоні проведення АТО та сімей загиблих. Цей запит я розробив на звернення до мене з відповідним проханням громадської організації «Учасники АТО «ЩИТ». З моменту його ухвалення на сесії міськради пройшов майже рік – за цей час управлінням праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради була розроблена Програма поліпшення житлових умов учасників бойових дій у зоні проведення АТО та сімей загиблих, яка двічі виносилася на розгляд виконкому міськради і за цей час зазнала деяких змін (наприклад, термін дії Програми починається з 2019-го, а не з 2018-го, як було запропоновано мною). Однак, добре, що Програма «Поліпшення житлових умов учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО за рахунок коштів міського бюджету на 2019-2023 роки» все ж розроблена та затверджена депутатами на грудневій сесії. Її реалізація стане важливим кроком в напрямку підтримки учасників АТО та їхніх родин у Прилуках.

Також наприкінці минулого року на сайті Прилуцької міської ради запрацював розділ Відкритого бюджету – з такою пропозицією в жовтні 2018-го я звернувся до міського голови Прилук, і вдячний що Ольга Попенко її підтримала. Відкритий бюджет – одна з найголовніших складових прозорості роботи міської влади, це – надання можливості міській громаді контролювати витрати бюджетних коштів, як кажуть, до останньої платіжки. Чудово, що в Прилуках Відкритий бюджет запрацював. Та маю надію, що це – лише початок роботи Прилуцької міської ради в інформаційній платформі «Розумне місто», і незабаром прилучани зможуть вирішувати нагальні комунальні питання шляхом електронних звернень, як це вже практикується в багатьох українських містах. Як депутат Прилуцької міської ради, я докладу всіх зусиль, аби максимально впровадити е-послуги в нашому місті та з їх допомогою полегшити вирішення комунальних та соціальних проблем громади.

Покладений початок ще двом важливим аспектам розвитку Прилук: відродженню річки Удай і міського стадіону.

Торік, згідно до міської Програми «Сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами Прилуцької міської ради на 2017-2020 рр.», я спрямував свої депутатські кошти в сумі 50 тис. грн. на виконання робіт з розробки проектно-кошторисної документації по об’єкту «Поліпшення технічного стану та благоустрою р. Удай». Процес розчищення річки – кропіткий і тривалий, вимагає багато часу, коштів та сил. Однак починати його потрібно, інакше можемо назавжди втратити головну водну артерію нашого міста. Як громадянин Прилук і депутат Прилуцької міської ради, я й надалі використовуватиму всі можливості зробити свій внесок у відродження Удаю і пропоную міським та обласним депутатам, а також всім прилучанам долучитися до цієї справи.

Наразі місто має всі підстави для того, щоб вже в цьому році були здійснені перші кроки до реконструкції міського стадіону – справа, яку робимо на роки, для нинішнього і майбутніх поколінь прилучан. Проект рішення щодо реконструкції стадіону я розробив та подав на сесію Прилуцької міської ради спільно з депутатом міськради Євгеном Яценком. Попередньо я мав зустріч з першим заступником Міністра молоді та спорту України Ігорем Гоцулом і отримав його запевнення в сприянні відбудові прилуцького стадіону. В жовтні минулого року за рішення «Про реконструкцію міського стадіону м. Прилуки» проголосувала більшість депутатів міської ради, а вже в листопаді на моє запрошення до Прилук прибула делегація Федерації легкої атлетики України, аби на місці ознайомитися з об’єктом. Фахівці ФЛАУ бачать гарні перспективи для відродження прилуцького стадіону. З допомогою Федерації за кілька років в Прилуках реально відбудувати сучасний спортивний об’єкт, де зможуть займатися спортом місцеві атлети та прихильники здорового способу життя, і навіть проводити спортивні збори легкоатлетичні команди України. Вже відбулися зустрічі представників ФЛАУ з керівництвом нашого міста та отримане благословення міського голови на відродження міського стадіону. А отже, справі дано старт.

Оновлений прилуцький стадіон стене подарунком для всіх жителів Прилук, та найперше – для тих, хто не мислить без спорту свого життя. Вже кілька років я підтримую наших земляків, легкоатлетів Анну Красуцьку, Олексія Познякова, Марію Миколенко. Приємно, що за цей час усі троє вихованців заслуженого тренера України, прилучанина Михайла Марченка увійшли до складу Національної легкоатлетичної збірної та показують високі результати на змаганнях найвищих рівнів.

Активно розвиваються в місті й нові види спорту, один з них – скандинавська хода. В квітні минулого року до мене звернулася капітан збірної команди «Прилуки-Варва» зі скандинавської ходи Тетяна Ждан з проханням профінансувати виготовлення футболок для участі в Чемпіонаті України. Нова спортивна форма стала переможною для наших земляків: за результатами змагань учасниця команди Галина Леоненко стала абсолютною чемпіонкою України, а Тетяна Ждан посіла друге місце в абсолюті.

Згадуючи минулий рік, хочу сказати про кілька яскравих і перспективних проектів для дітей та молоді, які ми реалізували разом з прилучанами. Це, зокрема, екологічний проект «За життя без сміття» в Прилуцькій спеціалізованій школі №6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій. За ініціативи керівника проекту Наталії Скиби та моєї підтримки в цій школі встановлені пластикові й картонні контейнери для роздільного збору сміття, проведені тренінги з екологічної освіти школярів. Я переконаний, що подібну практику необхідно впроваджувати і в усіх інших навчальних закладах Прилук і гарантую свою повну депутатську підтримку в реалізації цієї важливої для сьогодення справи.

Інший проект, що має назву «Від здоров’я дитини до здоров’я країни», впроваджений в Прилуцькому навчально-виховному комплексі №15. Я відгукнувся на звернення батьків та вихователів наймолодшої групи закладу, профінансувавши придбання та встановлення в приміщенні групи столиків з ємкостями для води і піску. Нове обладнання, що сприяє активному розвитку наймолодших вихованців навчально-виховного комплексу, одразу ж прийшлося до смаку дітлахам і стало улюбленим місцем ігор та занять.

На творчий розвиток юних прилучан, нового погляду на наше рідне місто був спрямований конкурс дитячого малюнка «Прилуки очима дітей», що за моєї ініціативи проходив у місті з квітня по червень 2018 року. Свої малюнки з краєвидами Прилук, баченням їхнього розвитку, подали 195 школярів і дошкільнят. Переможці та призери конкурсу, а також всі його учасники отримали призи на урочистому нагородженні в Центрі творчості дітей та юнацтва. Активність юних художників, їхнє прагнення до творчості й позитивних змін в рідному місті надихає на нові ідеї, тож моя команда вже працює над новими творчими проектами для дітей і молоді, які незабаром разом з прилучанами почнемо втілювати в життя.

Загалом, планів та завдань на 2019-й рік багато, і деякими з них хочу поділитися. Вірю, що в цьому році нарешті вдасться розпочати вирішення питання, котре є проблемою для Прилук вже багато років. Це будівництво об’їзної дороги, яка розвантажить місто від важковагового транспорту та врешті принесе довгоочікуваний спокій в оселі жителів вулиць, якими сьогодні йдуть багатотонні вантажівки. Я не один рік ініціюю вирішення цієї проблеми. І от нарешті справа зрушила з місця. В 2018-2019 роках з міського бюджету виділено близько 1, 5 млн. грн. на розробку проектно-кошторисної документації для будівництва об’їзної дороги, частково розпочаті ці роботи. Є повна ймовірність того, що вони будуть завершені наприкінці першого півріччя.

Хочу віддати належне міському голові Ользі Попенко, за сприяння якої стало можливим втілення в життя цього важливого проекту, а також інших довгострокових справ: реконструкції міського стадіону та розчищення річки Удай. Необхідність вирішення цих питань поставала й перед попередніми міськими головами, однак лише зараз для цього з’явилися реальні перспективи. Зрозуміло, що робота над реалізацією кожного з цих проектів займе кілька років, і цілком ймовірно, що розпочаті за час мерства Ольги Попенко справи продовжить наступний міський голова Прилук. А в підсумку, спільними зусиллями влади кількох каденцій та громади, прилучани матимуть відбудований сучасний стадіон, об’їзну дорогу й чисту повноводну річку. Це – першочергові завдання, і їх виконання потягне за собою нові цілі, нові ідеї. В Стратегії розвитку Прилук-2030, розробленій моєю командою, ми бачимо Удай з красивою набережною, облаштованими на берегах річки місцях для риболовлі та сімейного відпочинку прилучан. Зазначу, що є потреба зробити озеленені та відповідно оснащені місця для сімейного дозвілля в усіх мікрорайонах Прилук, адже території для цього маємо: це і паркова зона ЦТДЮ, і колишній кар’єр на Рокитному, і сквер на Плискунівці, і ще кілька нині занедбаних місць, які можна перетворити на сучасний простір для якісного відпочинку.

В цьому році настав час звернути увагу на розвиток Південної промислової зони, будівництво якої було передбачене в Генплані Прилук 1989 року, коли місто очолював нинішній секретар міськради Анатолій Шамрай. Розробленим на той час проектом промзони передбачалося винести деякі підприємства за межі Прилук – це залишається актуальним і сьогодні.

Хочу звернути увагу міської влади на впровадження енергозберігаючого напрямку житлового фонду, а саме, можливості продовжити надання населенню міста дозволів на перехід на індивідуальне опалення. Чимало українських міст, які нині успішно розвиваються, вже відмовилися від системи централізованого опалення. Їхній досвід варто взяти на озброєння і нам.

Великий потенціал наше місто має в медичній та освітянській сферах. Він полягає, зокрема, у розвитку надання медичних послуг, високих досягненнях в галузі освіти. Так, місцеві школи та гімназії №7, №5, №1, №6, №14 за підсумками минулого року увійшли до десятки Рейтингу кращих закладів освіти Чернігівщини та до першої тридцятки кращих шкіл України. Високий рівень освіти – це перевага Прилук, яку місто може і має використати.

В поточному році нас очікує значна та непроста робота з приєднання громад навколишніх сіл до Прилук. Згідно мого депутатського запиту, в місті створена комісія з приєднання громад. Я маю намір безпосередньо долучитися до цієї роботи, адже шлях приєднання громад – це майбутнє Прилук і розвитку території навколо нашого міста.

Неможливо в одній статті викласти всі плани та наміри, які хотілося б впровадити задля розвитку нашого міста. Адже відродження Прилук тільки починається. Я переконаний, що з вашою підтримкою, шановні прилучани, нам вдасться зробити наше місто сучасним, перспективним та комфортним для життя.

Артем Рожко, депутат Прилуцької міської ради

НА ФОТО: депутати Прилуцької міської ради з представниками Федерації легкої атлетики України під час зустрічі щодо відбудови міського стадіону.

 
 
Опубліковано в Статті

Контакти

Адреса:

м. Прилуки, вул. Вокзальна, 4

Телефон:

+38 (095) 641 25 90; +38 (068) 681 27 57

E-mail:

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Вхід | Рєстрація