За «Прощеною неділею» - люди з чистою душею

-                  Дякую Вам за все. На таких як Ви тримається світ, - з такими словами звернулася до Артема Рожка одна з гостей творчого вечора Лілії Бондаревич-Черненко, що 20 квітня 2017 року пройшов у Чернігівському музеї М. М. Коцюбинського.

Читачка була надзвичайно зворушена тією допомогою, яку від щирого серця надає депутат Прилуцької міської ради Артем Рожко волонтерам та бійцям АТО, котрі сьогодні захищають незалежність України. Артем Миколайович став одним із меценатів, за підтримки яких побачила світ книга Лілії Бондаревич-Черненко «Прощена неділя», що розповідає про події в зоні бойових дій на Сході Україні. За цей твір його авторка удостоєна медалі «Івана Мазепи», вручення якої відбулося в ході творчого вечора в Чернігові.

Захід провів директор музею Ігор Коцюбинський, правнук письменника. Серед гостей було багато людей, добре відомих у світі літератури та мистецтва: головний режисер Чернігівського обласного музично-драматичного театру Андрій Бакіров, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки письменників України Ганна Арсенич-Баран, письменники Олексій Брик, Тетяна Пакалюк, Людмила Шутько.

Прилучани прибули на захід цілою делегацією. Поруч з письменницею Лілією Бондаревич-Черненко на її святі були один з героїв «Прощеної неділі», учасник АТО Сергій Цибенко та його дружина Рената Шевченко, котра більше року чекала чоловіка та переживала разом з ним всі жахи бойових буднів; прилуцькі меценати: голова Прилуцької районної ради Василь Малик, депутат Прилуцької міської ради Артем Рожко, керівник ТОВ «Ресурс-Агро» Микола Марусенко, за підтримки яких книга побачила світ.

-         Було чимало бажаючих профінансувати видання «Прощеної неділі», - розповідає Василь Малик. – Але ми одразу вирішили, що меценатами будуть тільки дуже порядні люди з чистою душею.

Така позиція, безперечно, відобразилася на енергетиці книги, адже у «Прощеної неділі» вона насправді особлива:

-         За грошими, вкладеними у видання, - ні сльозинки материнської, ні плачу вдовиного, - зауважив головний редактор обласної газети «Гарт», лауреат Національної Шевченківської премії Дмитро Іванов. А президент Міжнародної літературно-мистецької академії Сергій Дзюба додав, що прилуцькі меценати добре відомі творчій Чернігівщині, адже підтримують багато книжок та цікавих проектів у сфері культури.

Один з меценатів, депутат Прилуцької міської ради Артем Рожко розповідає:

-         З початку бойових дій на Сході Україні я тісно співпрацюю з волонтерами, допомагаю учасникам АТО, часто зустрічаюся з ними і знаю, наскільки тяжко їм згадувати та розповідати про ту гібридну війну, про пережите та побачене, про загиблих бойових побратимів.

Важливо, щоб це не забулося. Тому я одразу погодився підтримати видання книги Лілії Бондаревич-Черненко «Прощена неділя»: вважаю що такі книги потрібні не тільки нам, а й нашим нащадкам. Майбутні покоління мають знати про ці страшні події, аби вони ніколи не повторилися.

Символічно, що презентація «Прощеної неділі» пройшла через кілька днів після Великодня, на Світлому тижні. Розмаїттям весняного квіту зустрів гостей древній сад в колишній садибі Михайла Коцюбинського – як символ очищення, прагнення до життя, до тепла і світла. Так само, як прагнуть їх герої книги Лілії Бондаревич-Черненко «Прощена неділя» - живі, й ті хто вже ніколи не побачить квітневого сонця.

Стаття опублікована в газеті Град Прилуки №17 (804) від 26 квітня 2017 року.

Град Прилуки

Прочитано 1631 раз

Контакти

Адреса:

м. Прилуки, вул. Вокзальна, 4

Телефон:

+38 (095) 641 25 90; +38 (068) 681 27 57

E-mail:

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Вхід | Рєстрація