Прилуцька влада переклала свої зобов’язання на плечі пенсіонерів та школярів

Початок літа для прилучан позначився неприємним сюрпризом: виконком міської ради з 1 червня підвищив тариф на проїзд у міських автобусах. Нововведення торкнулося фактично всіх жителів міста, адже автобуси наразі залишаються єдиним громадським транспортом у Прилуках, і їхніми послугами – в тій чи іншій мірі – користуються всі городяни, від мала до велика.

Для пересічного прилучанина автобусний квиток подорожчав на 50 копійок, і тепер за нього доводиться викладати 4 гривні; для пільговиків (крім категорій, які мають право на безкоштовний проїзд) та школярів – із гривні до двох. Втім, цим червневі транспортні перипетії не обмежилися: містом перестав курсувати автобус №9, який забезпечував транспортне сполучення цілого мікрорайону Рокитний з центром міста, залізничним вокзалом, а також кількома іншими мікрорайонами, оскільки його маршрут пролягав значною частиною Прилук.

Можливо, комусь буде важко в це повірити, але я, як голова постійної депутатської комісії з питань транспорту, про ці «реформи» дізнався з сюжету по місцевому телебаченню – коли вони вже відбулися. Там же почув і про те, що перевізник відмовився від «дев’ятки», бо зажадав тарифу в розмірі 4, 50 грн. та 3 грн. від пільговиків, і не пішов на поступки.

Оскільки заступник міського голови Олександр Сивенко та члени виконкому вкотре проігнорували профільну депутатську комісію (яка мала б найпершою розглянути це питання і внести свої рекомендації), маю до них одне просте запитання: з яких розрахунків виводилися дані тарифи?

Одразу скажу: я – проти їх запровадження у Прилуках і пропоную виконкому Прилуцької міської ради переглянути своє рішення та скасувати його як незаконне, оскільки нині діючі автобусні тарифи є економічно не обґрунтованими, їх розрахунків ніхто не здійснював.

Ще на початку весни я ініціював зустріч перевізників з нашою депутатською комісією з питань побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, підприємництва, транспорту, зв’язку та регуляторної політики. Однак, конструктивної розмови тоді не вийшло: депутатів просто поставили перед фактом необхідності підвищення вартості проїзду у автобусах. Перевізники надали свої розрахунки, в яких було багато помилок. Домовилися, що вони зроблять нові розрахунки і ми зустрінемося знову, аби ухвалити виважене рішення. Тоді я сказав, що не приймаю жодного варіанту, бо міська влада зобов’язана брати на себе витрати, пов’язані з пасажирськими перевезеннями, особливо пільгової категорії населення.

Та, як бачимо, прилуцькі очільники вирішили перекласти свої зобов’язання на плечі пенсіонерів і школярів, вдвічі збільшивши для них вартість проїзду. На останній зустрічі влади з перевізниками Олександр Сивенко запропонував «свій» тариф: 4 гривні – який з’явився з, певно, тільки йому відомих міркувань, бо не підкріплений жодними економічними розрахунками.

Прикро, але нинішня влада повністю ігнорує суспільну думку: не зважає на пропозиції громадської ради; не вважає за потрібне ні вислухати думку обраних людьми депутатів, ні поставити їх до відома навіть у такому важливому для всієї громади міста рішенні.

Артем Рожко, депутат Прилуцької міської ради

Стаття опублікована в газеті "Град Прилуки" №23 (801) від 7 червня 2017 року 

Прочитано 2004 раз

Контакти

Адреса:

м. Прилуки, вул. Вокзальна, 4

Телефон:

+38 (095) 641 25 90; +38 (068) 681 27 57

E-mail:

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Вхід | Рєстрація