Генеральний план в Прилуках: перед журналістами зачинили двері

Позачергова сесія Прилуцької міської ради 30 червня 2017 року мала в порядку денному єдиний пункт: затвердження Генерального плану міста.

 

Оскільки питання надзвичайно важливе, і без перебільшення – історичне, на сесію прибули журналісти всіх місцевих засобів інформації, аби поінформувати громаду про цю подію. Втім, працівникам мас-медіа повідомили: Рада голів, яка засідала напередодні, вирішила провести обговорення питання Генплану без присутності ЗМІ!

Секретар міської ради Анатолій Шамрай, поспішаючи до сесійної зали, приніс свої вибачення ошелешеним таким повідомленням журналістам та поспішив скинути з себе відповідальність, запевнивши, що то була не його ініціатива.

Майже годину працівникам мас-медіа не залишалось нічого іншого як нудьгувати на диванах під сесійною залою, ловити уривки обговорення, що долітали з-за дверей та розмірковувати над «прозорістю і відкритістю» роботи Прилуцької міської ради.

Коли ж врешті журналістів «зазвали» до зали, слово надали головному архітектору Прилук Віктору Тесленку. Він говорив про те, що пропонований Генеральний план – третій в історії міста, в ньому знайшлося місце і певним проектам з попередніх Генпланів, 1969-го і навіть 1803-го років, за якими Прилуки розвивалися раніше. Наголосив, що документ орієнтовний, і до нього будуть вноситися корективи.

Проголосували за новий Генплан переважною більшістю голосів, доповнивши проект рішення пропозицією управлінню архітектури врахувати всі критичні зауваження, висловлені депутатами. Та що то за таємничі зауваження – залишилось невідомим, оскільки обговорення проходило за зачиненими дверима.

Трохи відкрили завісу таємниці депутати Прилуцької міської ради, надавши коментарі нашому виданню.

Микола Рожко:

- Це дійсно важливо, що Прилуки відтепер мають Генеральний план. Однак, документ має чимало серйозних недопрацювань. Зокрема, до нового Генплану не увійшла Південна промислова зона міста, а також окремі будівлі: інкубатор, приміщення колишнього санаторію «Берізка» з його територією (яке увійшло лише в перспективний план) та деякі інші. Вважаю, що їх необхідно було внести до Генерального плану, аби місто мало можливість розвиватися.

Володимир Назім:

- Старт новому Генеральному плану був даний ще в 2013 році. Тоді готувалися вихідні дані, і однією з них стала топографічна зйомка – дуже складний і надзвичайно дороговартісний процес, але були віднайдені спонсорські кошти і її зробили. Далі було укладено угоду з Інститутом містобудування НДПІ. Той Генплан я готував разом з тодішнім головним архітектором Прилук Романом Мірчуком, і наше бачення було таким: зважаючи на адміністратративно-територіальну реформу, включити до документу прилеглі села – зокрема, Заїзд, Сухополову, Дідівці. Для того ж, щоб дати можливість краще розвиватися бізнесу та унеможливити прояви корупції, ми пропонували зробити детальний план територій, кварталів та визначити в центрі міста будинки, де може працювати бізнес. Тобто, передбачалися переведення житлових приміщень в комерційні; лінії забудов із чітко визначеними вхідними групами тощо. Таким чином планувалося унеможливити вплив посадовців на прийняття рішень. Цей же Генеральний план, за який проголосували на сесії, на мою думку, нічим не обмежив прояви корупції, оскільки є «гнучким» та передбачає коригування. А підприємцям за будь-яким рішенням так само доводиться проходити всі «круги пекла».

Артем Рожко:

- Я дуже шкодую, що з поважної причини не зміг бути присутнім на сесії. Депутати ухвалили важливе і потрібне рішення, затвердивши Генеральний план. Сподіваюся, що депутатська комісія врахує всі зауваження та пропозиції, що прозвучали під час обговорення, і Прилуки отримають насправді якісний документ, за яким місто розвиватиметься не одне десятиліття. 

 

Прочитано 875 раз

Контакти

Адреса:

м. Прилуки, вул. Костянтинівська, 109, кв. 4

Телефон:

+38 (04637) 3-45-91

E-mail:

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Вхід | Рєстрація