Завершився чемпіонат Чернігівської області з футболу

Що ж, ось і закінчився чемпіонат Чернігівської області з футболу серед команд Вищої ліги. “Прилуки” розпочинали його домашнім матчем проти “Кудрівки”, в якому на останніх хвилинах отримали болючу поразку, такою ж болючою поразкою від сосницької команди і закінчують цей чемпіонат. Рахунок цього матчу більш, ніж невтішний: 10 – 0 (ФК "Кудрівка" - ФК "Прилуки").

 

Склади команд на цю гру були не оптимальні, “Кудрівка” не могла розраховувати на кращого бомбардира команди Ігоря Кострому, нашого молодого земляка, ладанця Олексія Луценка, а також на ще двох своїх основних гравців – захисника і півзахисника. “Прилуки” давно потерпають від кадрового голоду, от і на цю гру команда не могла розраховувати на допомогу Олега Леня, який був вилучений у попередньому турі, а також на допомогу кращого голеадора команди Дениса Поліщука і Олександра Корсуна. Як бачимо, у нашій команді відсутніми були обидва представники атакуючої ланки, можливо саме тому “Прилуки” і не змогли забити хоча б одного м’яча. Хоча звичайно і той забитий м’яч навряд чи щось змінив би по такій грі.

Власне на початку матчу, уже на першій-другій хвилині наша команда мала два небезпечних штрафних удари поблизу воріт господарів, але витиснути з них нічого не змогли. Натомість доволі швидко пропустили самі і до того ж зробили це двічі. За кілька хвилин господарі ще й отримали право на пенальті, але його не реалізували, потрапивши у поперечину. Однак за лічені хвилини забили втретє і після цього, як то кажуть, гра була зроблена. А пройшла то тільки третина першого тайму. Наші гравці після цього певно опустили руки і уже по суті догравали цей матч. Догравали так “натхненно”, що ще в першому таймі отримали додаткову трійку м’ячів. В результаті на перерву пішли, програючи в рахунку 0:6.

На що можна було сподіватися у другому таймі? Що команда-суперник зупиниться? Чи що наші земляки спробують відігратися? Можливо і намагалися, зокрема, мав пару нагод відзначитися Сергій Волик, але в одному моменті виручив кудрівчан воротар, в іншому епізоді Сергій не потрапив у ворота. А суперник точно не зупинився, все так же, граючи в пас, розкатував наш захист і раз-у-раз засмучував Володимира Даниленка. У другому таймі “Кудрівка” забила ще чотири м’ячі, довівши рахунок на табло до двозначного і на цьому закінчивши побиття слабшого.

Що ж, сезон дограли, чемпіонат завершено. Результат – десяті з тринадцяти колективів. А що далі? От у цьому плані питань багато і навряд чи будуть на них швидкі відповіді…

Післяматчевий коментар:

Станіслав Васильович Михайловський (тренер ФК “Кудрівка”):

– Команда слабка приїхала у вас. Думав, що “Прилуки” будуть сильніші, я знав, що є проблеми зі складом, але щоб настільки проблематично було… Молодь би уже задіяли. Ми у Ніжин їздили, то там молодь проти нас грала і виграла 2:1. Думав у Прилуках теж є молодь, там же ДЮСШ працює, я чекав сильнішу команду, навіть з усіма можливими проблемами.

– Підбийте коротенько, будь ласка, підсумок сезону для Вашої команди?

– Коротко – завдання не виконано. Тобто завдання, яке мали на сезон, ми не виконали. Якщо враховувати те, що ми перший раз після перерви виступали, то четверте місце в принципі і не поганий результат, але завдання президента клубу ми не виконали.

– Завдання було бути в трійці чи перемога в чемпіонаті?

– Так, бути у трійці.

– А якою Вам бачиться причина невиконання завдання?

– Багато ігор. Наші гравці проводили багато ігор в тих же чемпіонатах районів Київської області, в чемпіонатах міст. І втома гравців далася взнаки, не вчасно пішов спад. А після того як програли дві ключові гри у Бахмачі й Ічні вдома, то стало ясно, що ми не наздоженемо, і спад тривав. Та і мотивація закінчилася у гравців.

– То Ви сильних гравців уже і не викликали на останні матчі?

– Чому це не викликали? Всі викликалися, але спад уже пішов… Та і команди всі гарні, всі боролися, вигравати не так і просто, тим більше проти нас, як одних з лідерів, усі грали з повною віддачею на полі.

– Дякую за коментар, успіхів Вам і команді у майбутньому.

– Дякую, і вам теж.

Оскільки після такого результату бажаючих спілкуватися по матчу особливо і не знайшлося, кілька гравців команди висловилися в дусі того, що говорити особливо і немає про що, хіба буде над чим подумати на майбутнє, то я вирішив звернутися за коментарем до тимчасово виконуючого обов’язки завідувача сектору фізичної культури та спорту Руслана Борисовича Мосціпана. Руслан Борисович люб’язно погодився виділити кілька хвилин і відповісти на мої запитання про те, як міська влада оцінює виступ команди, чи є перспективи на майбутнє, у розмові затронули питання і спорту в Прилуках взагалі, але в цьому матеріалі тільки те, що стосується футболу. Слово Руслану Борисовичу Мосціпану:

– Важко коментувати цей результат, бо все розпочалося з першого туру. Я з цього приводу спілкувався і з футболістами деякими. Для результату потрібні капіталовкладення. Розвиток резервів покладається на спортивні клуби, на федерації. Немає у нашому місті єдиної команди, вона розпалася, є дві спортивні школи, але тренери шкіл ніяк не знайдуть спільної думки. Я півтора роки тому їх збирав, пропонував усе розпочинати з нуля, розпочинати змагання з місцевого рівня, а то як вийшло – є здібна молодь, але є команди на голову сильніші і коли вони зустрічаються, то молодь падає духом.

– Ходили розмови про те, що команді обіцяли більшу фінансову підтримку, але так і не надали її.

– Зустрічалися представники тренерського штабу і спортивної школи “Європа”, розглядали питання існування міської команди. Так, на словах мером було сказано, що 200 тисяч гривень можна знайти, сума не така ніби то і велика, але щоб гроші були, то треба надати якісь конкретні пропозиції по розвитку футболу. А ось далі конструктивної співпраці не вийшло, тренери не подали пропозицій яким чином, а в першу чергу навіть – їхнє бачення розвитку, тому що без тренерів, без футболістів футбол не буде розвиватися. Тому виходили надалі із фінансових можливостей сектору фізичної культури та спорту. Виділили 60 тисяч гривень на участь збірної команди міста у чемпіонаті області. В першу чергу це на транспортні витрати, на харчування в день календарних ігор. На жаль, у цьому сезоні до вересня місяця по всій Чернігівській області це було 30 гривень, більше ми не змогли. З вересня є нові норми, вищі, якщо це бюджетні кошти, наприклад, то там сума до 180 гривень, але в залежності від видів спорту, вікових груп, але ж є ссилочка – при наявності бюджетних коштів. При формуванні бюджету на наступний рік будемо до цих норм прив’язуватися, але побачимо, що нам виділить бюджет на наступний рік. Повертаючись до цьогорічних витрат, в суму 60 тисяч входила і оплата роботи суддівських бригад, їх проїзд, добові. І ці всі витрати загалом потягли на трішки більше 60 тисяч. Також наскільки я знаю допомагав команді й Артем Миколайович Рожко, про суми допомоги я не знаю, не можу нічого конкретного сказати який там був бюджет, але те, що було залучення, то є факт.

– Черги бажаючих допомогти очевидно немає, місто теж певно ніяких планів з цього приводу не будує. Тобто виходить особливих перспектив у команди на наступний сезон по суті і немає.

– Щоб були якісь перспективи, то уже потрібно розглядати питання процесу підготовки, формування команди, у кого є бажання нею займатися. Комунальної команди такого рівня не буде, про це не може взагалі питання стояти. У всій Чернігівській області жодної комунальної команди не було. Одна “Десна” частково утримувалася за бюджетні кошти. Відносно перспектив, то якщо буде хтось фінансово підтримувати команду, то міська влада теж буде допомагати.

Прилуччина спортивна

Прочитано 170 раз

Контакти

Адреса:

м. Прилуки, вул. Костянтинівська, 109, кв. 4

Телефон:

+38 (04637) 3-45-91

E-mail:

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Вхід | Рєстрація