Стратегію розвитку Прилук розробили в Школі мерів

У липні поточного року команда міста Прилуки на чолі з лідером – депутатом міської ради Артемом Рожком отримала запрошення на навчання до Школи мерів. Заняття тривали упродовж чотирьох місяців, і от в кінці листопада завершився навчальний курс. Про те, чому вдалося навчитися за цей час, Артем Рожко розповідає в інтерв’ю нашому виданню.

Артеме Миколайовичу, що являє собою Школа мерів та як Ви до неї потрапили?

- Школа мерів – це сучасний і доволі потужний проект, навчальна програма якого дає всебічні знання у сфері управління містом. Процес навчання дуже цікавий, проходить із застосуванням креативних та інноваційних підходів, на прикладах кращих практик місцевого самоврядування.

Наша команда потрапила до Школи мерів на загальних підставах: дізналися про неї з інтернету, подали документи. А потім на нас чекали два етапи жорсткого відбору, в результаті якого з 36-ти міст-претендентів було обрано 11. Остаточний результат організатори повідомили після співбесіди, що відбувалася у липні. Не приховую, ми були надзвичайно щасливі та окрилені, коли дізналися, що пройшли!

Чому вчать в Школі мерів?

- Коротко можу сформулювати так: якщо людина може й здатна взяти відповідальність за місто, то Школа мерів забезпечує їй твердий грунт для стабільної роботи. З першого дня занять я відчув, наскільки потрібною й важливою для кожного управлінця є інформація, яку вона надає. Всі вісім навчальних модулів системно та досконально розкривали нагальні теми міського адміністрування, були настільки насичені й цікаві, що зараз дуже складно щось виокремити. Нас вчили мріяти і втілювати мрії в життя – а саме, розробляти Стратегію розвитку свого міста та знаходити ресурс для її впровадження. Крім того, ми отримали чимало всебічних знань, адже навчалися в політологів, економістів, архітекторів, міжнародних експертів. Зокрема, лекторами Школи мерів були: виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, відомий журналіст і стратегічний експерт Євген Глібовицький, провідний експерт інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай, експерт програми USAID Любомир Чорній, представники міністерств, державних та міжнародних фондів, викладачі Києво-Могилянської Академії.

Що із почутого та побаченого запам’яталося найбільше?

- Найбільше запам’яталося те, що вже реалізовано. Адже українські міста вже реформуються. І ми мали змогу наглядно побачити ці позитивні перетворення, дізнатися про інструменти та механізми їх впровадження, як кажуть, з перших вуст: від міських голів та їхніх заступників, керівників управлінь і департаментів. Насправді вражаючим можу назвати стрімкий розвиток Вінниці, яка сьогодні має всі перспективи стати одним з шести провідних міст України; перетворення 20-тисячного Тростянця, що на Сумщині, на історично-культурний осередок краю; розбудову «казкового села» Бобриці поблизу Києва. Все це – приклади вдалого господарювання, сучасного управління містом, яке сьогодні має бути застосоване в кожному населеному пункті.

Також навчальна програма Школи мерів передбачала тижневе стажування в муніципалітетах шести міст Польщі. Польський досвід і отримані упродовж навчальних модулів знання вже встигли осмислити, систематизувати і тепер маємо адаптувати до свого міста.

Це – так би мовити, випускний іспит?

- Випускним іспитом я б назвав захист стратегій розвитку міст, які команди розробляли упродовж навчального процесу. Відбувся він 25 листопада. Вісім команд успішно захистили свої стратегії, і Прилуки – в їх числі. За ці кілька місяців навчання ми провели титанічну роботу з написання Стратегії розвитку міста.  До її розробки долучилася міська громада – як кажуть, від мала до велика. Свої ідеї щодо майбутнього Прилук нам запропонували представники бізнесу і бюджетної сфери, громадські організації та школярі… Ці пропозиції знайшли своє відображення в новій Стратегії розвитку Прилук до 2030 року, над якою працювала наша команда.

До складу експертної комісії, перед якою ми захищали Стратегію, увійшли провідні вітчизняні фахівці та експерти з розвитку міст – зокрема, керівниця проекту DESPRO Оксана Гарнець; співвласник Urban Development Group Роман Іваненко; генеральний директор AdvanterGroup Андрій Длігач; екс-мер міста Нетішин Ольга Омельчук; засновник та керівник Школи Мерів, голова правління Агенції «Спільні Зусилля» Руслан Рохов. Ми отримали від них кілька рекомендацій та порад, за які дуже вдячні. Обов’язково врахуємо їх при реалізації Стратегії.

- Який з її напрямків вважаєте головним?

- Найперше – хочемо вирішити проблему «втечі» молоді з Прилук. При підготовці документу ми провели анкетування серед старшокласників прилуцьких шкіл, опитування різних соціальних груп. Всі думки були досконально проаналізовані, вивчені потреби та бажання молодих людей, їхнє бачення майбутнього міста. Вони стали підґрунтям для стратегічних і оперативних цілей, прописаних в Стратегії, а також проектів по їх впровадженню. Ми зробимо все можливе для того, щоб молодь почувалася в Прилуках гарно, хотіла тут жити і розвивати своє рідне місто.

- Бажаю Вам успіхів у впровадженні Стратегії розвитку Прилук!

- Дякую. Впевнений, що за підтримки прилучан ми зробимо наші Прилуки сучасним європейським містом, комфортним для життя, роботи і відпочинку людей.                                                                                                                                                                                                                                     

Розмову вела Вікторія Ковальчук

НА ФОТО: Артем Рожко презентує Стратегію розвитку міста Прилуки.

Прочитано 398 раз

Контакти

Адреса:

м. Прилуки, вул. Костянтинівська, 109, кв. 4

Телефон:

+38 (04637) 3-45-91

E-mail:

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Вхід | Рєстрація