З Прилук - до олімпійських вершин

Вже третій рік поспіль, з 2015-го, депутат Прилуцької міської ради Артем Рожко підтримує команду прилуцьких легкоатлетів.

За цей час спортсмени неодноразово захищали честь рідного міста на змаганнях різних рівнів, лише в липні поточного року члени Національної збірної України Анна Красуцька, Марія Миколенко, Олексій Поздняков змагалися в спортивній майстерності з кращими атлетами світу на легкоатлетичних доріжках Франції, Туреччині, Ізраїлю; стали срібними призерами чемпіонату України, який відбувся в Луцьку.

Перші кроки в спортивній кар’єрі зробили на рідній землі

Зараз в напруженому графіку спортсменів випала кількаденна відпустка, і її всі троє проводять в рідних Прилуках. Звідси розпочинався спортивний шлях кожного. Анна Красуцька та Олексій Поздняков народилися в Прилуках, закінчили місцеву школу №3 і гуманітарно-педагогічний коледж. Перші кроки в своїй професійній кар’єрі пов’язують зі знайомства з тренером Михайлом Марченком, нині – Заслуженим тренером України – в якого почали тренуватися ще п’ятикласниками. По закінченні школи обоє пішли навчатися до місцевого гуманітарно-педагогічного коледжу, де доля звела їх з нинішньою колегою по Національній збірній Марією Миколенко. Нині прилучанка, Маша родом з Пирятинського району. Приїхала до Прилук на навчання до гуманітарно-педагогічного коледжу. В 16 років вперше спробувала себе на біговій доріжці, і з тих пір не уявляє без спорту власного життя. Сьогодні дівчина зізнається, що сама не сподівалася, що легка атлетика захопить її більше, ніж видавнича справа, яку опановувала в навчальному закладі.

Сім років, що минули відтоді, для прилуцьких спортсменів стали яскравими та насиченими. В калейдоскопі спогадів – високі досягнення на чемпіонатах світу та Європи, нові міста, імениті суперники, з якими тепер борються на рівних. Так, на нещодавньому чемпіонаті України Олексій Поздняков став другим в 400-метровій дистанції, а його третє місце в 200-метрівці визначив фотофініш, адже відстав від срібного призера лише на одну соту долю секунди; Анна Красуцька поступилася усього трьома сантиметрами в потрійному стрибку Ользі Солодусі, шестикратній чемпіонці Європи, триразовій чемпіонці світу, бронзовій призерці Олімпійських Ігор. Попереду – участь Ані в Чемпіонаті Європи в Берліні, і дівчина впевнена, що там обов’язково переможе!

Не завдяки, а всупереч

Тренер спортсменів Михайло Марченко докладає всіх зусиль, аби створити своїм вихованцям гідні умови для тренування.

- Зараз тренуємося в парку в Линовиці, на ґрунті, - розповідає Михайло Степанович. – В мене там все розміряно, промодельовано під дистанції, враховано, де – гірки, де – рівнина. Якби європейський атлет їхнього рівня приїхав і побачив, де тренуються наші майстри спорту – не повірив би, що в таких умовах можна досягнути такого рівня майстерності.

Як людині, котрі все життя присвятила спорту, Михайлові Степановичу болить ставлення міста до спортивної галузі:

- В нас є величезний кадровий потенціал, в Прилуках традиційно сильна легка атлетика. Але ж немає жодної бази для розвитку талановитих дітей, не створені гідні умови для підготовки спортсменів високого рівня, немає навіть сучасного стадіону. А він має бути – зі спортивними тренажерами, якісними біговими доріжками, гарним спортінвентарем – таким, щоб людина, навіть випадково потрапивши на стадіон, в цивільному одязі, відчула його спортивну атмосферу, перейнялася нею та захотіла знову прийти, щоб позайматися спортом.

На жаль, непотрібність місту відчувають не тільки легкоатлети. Свого часу прилуцькі біатлоністи зверталися до влади з проханням відремонтувати лижну базу, але питання звелося нанівець. А отже, Прилуки фактично втратили колосальний потенціал, який місто набувало десятиліттями. Адже колись в місті була гарна біатлонна школа та тренери, котрі були здатні готувати чемпіонів. Найкращий в Україні тренер з біатлону Микола Зоц – родом з Прилуччини.

Забута спортивна слава

Прилуки можуть похвалитися багатьма славетними іменами в спорті. От тільки більшість з них зараз в місті забуті. Як, наприклад, Андрій Хіміч, уродженець Прилуччини, олімпійський чемпіон 1964-го року, чемпіон світу; прилучанин Ігор Приходько, чемпіон світу з кікбоксингу, заслужений майстер спорту (до речі, його першим тренером був прилучанин Анатолій Іллюхін) – обидва зараз проживають в Черкасах, і черкасці пишаються такими громадянами. В Прилуках же дуже мало людей знають своїх земляків, котрі досягли в спорті найвищих вершин. Ще одна наша землячка, Ольга Завгородня, дворазова чемпіонка Всесвітньої Універсіади, майстер спорту міжнародного класу (яку, до речі, теж тренував Михайло Марченко), за час своєї спортивної кар’єри неодноразово отримувала запрошення від інших міст виступати за їх команди, однак як громадянка Прилук, залишилася патріотом свого рідного міста. До завершення спортивної кар’єри Ольга відстоювала спортивну честь Прилук на змаганнях найвищих рівнів, і принесла чимало нагород в міську спортивну скарбницю. Тепер ці видатні імена в Прилуках забуті, на жаль. І це – далеко не повний перелік видатних спортсменів, котрі свого часу виступали в різних видах спорту та славили Прилуки в світі. Але вже готується видання з розповіддю про прилуцьких героїв спорту. І якщо ви, шановні прилучани, маєте чим його доповнити – пишіть нам. Прилуки мають велику спортивну історію і багатьох спортивних зірок.

Дуже важливо відчувати підтримку

Таку ситуацію час змінювати. В цьому переконані всі, хто не байдужий до розвитку спорту в Прилуках. Наше місто гідно представлене в спортивній еліті України. В Національній збірній України – троє спортсменів з Прилук, і всі вони є кандидатами до Олімпійської збірної! Це високе досягнення навіть для обласного центру – не кожне з великих міст може похвалитися таким результатом, а для маленького міста це успіх надзвичайний: крім Прилук, тільки Бердичів має свого представника в Національній збірній команді.

- Для спортсменів надзвичайно важливо відчувати підтримку земляків. Відчуття, що тебе чекають на батьківщині, підтримують – необхідне, коли борешся за спортивну перемогу для рідного краю, - говорить Михайло Марченко.

І відзначає: приємно, що така підтримка в його вихованців є. Її Михайло Степанович та його легкоатлетична команда отримали ще три роки тому, коли тренер звернувся до депутата Прилуцької міської ради Артема Рожка. І хоча на той час результати ще не були такими високими, а атлети – такими сильними, Артем Миколайович залюбки відгукнувся. Бо переконаний: здорова нація починається із здоров’я молодого покоління, і спорт – невід’ємна його складова.

Розвиток спортивної галузі значився одним з головних пунктів передвиборчої програми Артема Рожка, коли в 2015-му балотувався на міського голову Прилук. І сьогодні своєю діяльністю депутата міської ради Артем Миколайович неухильно доводить вірність своїй позиції: активно допомагає прилуцьким спортсменам, підтримує починання у сфері фізкультури та спорту.

- Спорт відволікає підлітків та молодих людей від вулиці, і це дуже важливо, - переконаний Артем Рожко. - Інвестиції в спорт – це інвестиції в здорове майбутнє міста. Приємно, що моя невелика допомога дає нашим атлетам шанс піднятися на найвищі спортивні вершини.

Наразі легка атлетика розвивається в Прилуках лише завдячуючи підтримці меценатів. Однак, Михайло Марченко вірить, що в місті вдасться створити потужну легкоатлетичну базу, адже потенціал для цього є. Справжньою гордістю міста впевнено можна назвати його колишніх і нинішніх вихованців. Троє з них – Олексій Поздняков, Марія Миколенко та Анна Красуцька – 5 серпня вирушають з Прилук в Берлін на Чемпіонат Європи з легкої атлетики. З цієї нагоди в Прилуках відбудуться урочисті проводи наших атлетів. Запрошуємо всіх жителів міста взяти в них участь!

Людмила Смик

Прочитано 379 раз

Контакти

Адреса:

м. Прилуки, вул. Вокзальна, 4

Телефон:

+38 (095) 641 25 90; +38 (068) 681 27 57

E-mail:

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Вхід | Рєстрація