У військовому містечку буде церква!

У військовому містечку №12 будується каплиця. Церква зводиться за підтримки підприємця, відомого в Прилуках мецената Артема Рожка. Будівництво каплиці на честь Покрови Божої Матері благословив керуючий Чернігівської Єпархії архієпископ Євстратій (Зоря).

Періодично навідується на будівництво місцевий благочинний ПЦУ протоієрей отець Віталій Юрочко. Вже споруджені стіни каплиці, і будівництво продовжує рухатися стрімкими темпами.

- Приємно, що церква так швидко будується, - каже отець Віталій. – Започаткована справа дуже блага. У військовому містечку ніколи не було храму, тим більше такого, де можна звершувати молитви за українських воїнів. Всі строковики тут будуть проходити благословення, і за кожного з них будуть творитися молитви. Каплиця не огороджена, а отже, і всі жителі військового містечка матимуть до неї вільний доступ.

Отець Віталій розповідає, що каплиця матиме купол у вигляді шолома. На будівництві нової церкви трудяться військовослужбовці військової частини А4245. Її командир, полковник Юрій Лісняк зізнається, що ідея будівництва церкви у військовому містечку виношувалася давно.

- Спочатку планували звести маленьку капличку, 4 на 4 метри, - ділиться Юрій Володимирович. - Але, почавши будівництво, вирішили робити церкву, де люди відчували б себе комфортно. В каплиці, що будується, одночасно можуть перебувати на службі близько 40 осіб. Невеличку частину грошей для будівництва зібрали місцеві мешканці – їх ми використовуємо для придбання супутнього інвентарю: відер, інструменту тощо. Основну ж частину фінансування взяв на себе Артем Рожко. Щиро дякую Артему Миколайовичу від імені всієї військової частини! Така підтримка необхідна для будівництва церкви, без неї б нічого не вийшло. А робочі руки в нас є, зведемо!

Про ідею будівництва церкви у військовому містечку Артем Рожко вперше дізнався цієї зими, від командира військової частини. І одразу ж підтримав важливе починання.

- Такі храми мають бути в кожному мікрорайоні нашого міста, - переконаний Артем Миколайович. – Дуже добре, що у військовому містечку нарешті буде каплиця української церкви. Це буде великою моральною підтримкою для військових, в першу чергу для строковиків. І всі жителі військового містечка нарешті матимуть свою церкву.

Відкриття каплиці на честь Покрови Божої Матері очікується у цьогорічному жовтні, до свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Людмила Смик

На фото: Артем Рожко, отець Віталій Юрочко, Юрій Лісняк на будівництві каплиці.

Стаття надрукована в газеті "Град Прилуки" №33 (976) від 12 серпня 2020 року.

Прочитано 172 раз

Контакти

Адреса:

м. Прилуки, вул. Вокзальна, 4

Телефон:

+38 (095) 641 25 90; +38 (068) 681 27 57

E-mail:

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Вхід | Рєстрація