До госпіталю – з допомогою

Травнева дорога до Переяслав-Хмельницького обрамлена квітучими акаціями. Кремезні, величні, із запашними рясними гронами квітів, вони нависають над трасою, створюючи суцільний зелений коридор та на якісь миті захоплюючи всю увагу неймовірною красою. Левади, будинки, сади… І місто промайнуло за кілька хвилин. Залишились ліченні кілометри по весняній мальовничій дорозі, і прилуцькі волонтери – на місці. Село Циблі Переяслав-Хмельницького району на Київщині. Тут, серед густих ялин, дубів та берез, розташований Український Державний медико-соціальний Центр ветеранів війни. В ньому проходять лікування та реабілітацію учасники АТО з усієї України. Лікуються там і прилучани. З 2014 року в цьому госпіталі на Переяслав-Хмельниччині пройшли лікування 4,5 тисяч чоловік – це 10% від загальної кількості бійців, пролікованих в усіх госпіталях України. Сьогодні на лікуванні в медико-соціальному Центрі перебуває 110 осіб.

Саме до цього госпіталю 15 травня 2018 року прибули волонтери з Прилук: депутат Прилуцької міської ради Артем Рожко та представник місцевої ГО «Учасники АТО «ЩИТ» Володимир Рибальченко. Привезли медичне обладнання – аплікатори Ляпко, а ще спортивний інвентар для проведення дозвілля: м’ячі, шахи, тенісні ракетки. І звісно ж, продукти харчування. Всі ці необхідні госпіталю речі придбані коштом Артема Рожка на прохання медичного персоналу закладу.

Приїзд волонтерів вніс нотку урочистості в буденне життя медико-соціального Центру. Директор закладу Юрій Гріненко тепло й привітно зустрів прилучан, запросив до подальшої співпраці та повідомив, що зараз в Державному медико-соціальному Центрі ветеранів війни реалізується програма, спрямована на учасників АТО, які потребують реабілітації суглобів. А отже, всі бійці із захворюванням суглобів можуть звернутися до госпіталю та отримати необхідне лікування.

- На жаль, в мене не стоїть черга з волонтерів, - зізнався директор Артему Рожку. – Ви стали першими, хто привіз нашому медичному центру таке необхідне обладнання.

Потребу в аплікаторах Ляпко госпіталь відчуває надзвичайно гостро, адже фізіотерапевтичне лікування цими приладами (які застосовуються, зокрема, і для зменшення больового синдрому в області хребта) показано майже всім пацієнтам неврологічного відділення відновного лікування. В ньому лікуються й проходять реабілітацію ті, хто отримав травми та інвалідність під час бойових дій.

- Прилади, подаровані волонтерами, нагально необхідні, - зізнається завідуюча відділенням Юлія Войцях. - Пацієнти, які пройшли лікування аплікаторами Ляпко, відчувають суттєве покращення, і тому часто бійці самі просять призначити їм лікування аплікатором.

У неврологічному відділенні перебуває чотири десятки пацієнтів. Максим Чмарін з Кропивницького та Василь Мельниченко з Київщини щойно приїхали сюди із зони проведення АТО, на реабілітацію. В госпіталі вже не вперше, і дуже схвально відгукуються і про кваліфікаційний рівень медичного персоналу закладу, і про ставлення до хворих – уважне та щире. З особливою ж вдячністю говорять про тих, чию підтримку відчувають в найтяжчі часи.

- Допомога небайдужих людей багато чого значить і на фронті, і в госпіталі, -- розповідають хлопці. – Нам на передовій від кожного приїзду волонтерів ставало легше на душі. І тут, на лікуванні, завдяки підтримці таких людей як Артем Рожко, усвідомлюємо: про нас дбають, не забувають, наша військова служба потрібна країні.

З-поміж подарунків прилуцького депутата і Максима, і Василя найбільше порадували тенісні ракетки – тут же випробували їх у грі, тим самим скоротавши вільних півгодини, що мали до процедур.

15 травня стало першим днем лікування в Українському Державному медико-соціальному Центрі ветеранів війни і для прилучанина Володимира Рибальченка, представника місцевої ГО «Учасники АТО «ЩИТ». Співпраця депутата Прилуцької міської ради Артема Рожка з цією громадською організацією триває з часу її створення. З початку бойових дій на Сході України і по сьогодні Артем Миколайович надає волонтерську допомогу в зону АТО, підтримує родини бійців у Прилуках.

Велика вдячність Артему Рожку за увагу, яку він приділяє учасникам АТО – як в зоні бойових дій, так і в Прилуках та навіть за їх межами, - каже Володимир Рибальченко. - Сьогодні ми разом з Артемом Миколайовичем привезли допомогу бійцям, які лікуються в медико-соціальному Центрі ветеранів війни. Я сам проходжу тут лікування, і добре знаю, наскільки потрібним для закладу є медичне обладнання, подароване Артемом Миколайовичем.

Дійсно, волонтерська діяльність Артема Рожка дуже широка. За неї Артем Миколайович удостоєний державних нагород – трьох медалей. Але його турбота про захисників України цим не обмежується. Як депутат Прилуцької міської ради, Артем Миколайович ініціював розроблення міської Програми із забезпечення житлом учасників АТО та родин загиблих.

Це була ініціатива громадської організації «Учасники АТО «ЩИТ», - зазначає Артем Рожко. – Я підтримав її, звернувся до міської ради із депутатським запитом щодо необхідності розроблення в Прилуках такої програми. Мій депутатський запит був проголосований на сесії, і тепер я докладу всіх зусиль, щоб Програма поліпшення житлових умов учасників бойових дій у зоні АТО та родин загиблих в Прилуках була розроблена і запрацювала.

Та найголовніше, про що мріє прилуцький депутат – щоб якомога швидше на Сході нашої держави назавжди закінчилися бої, і волонтери спрямували свої зусилля на розбудову мирної України. А квітучі акації на Переяслав-Хмельниччині більше не нагадували бійцям про лікування від бойових поранень, а асоціювалися зі спокоєм і весняним теплом.

Людмила Смик

Прочитано 153 раз

Контакти

Адреса:

м. Прилуки, вул. Костянтинівська, 109, кв. 4

Телефон:

+38 (04637) 3-45-91

E-mail:

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Вхід | Рєстрація