Зірки спорту приудайського краю

ЧАСТИНА ІІ. "ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ПРИУДАЙЩИНИ. СТАДІОН".

 

Стадіо́н (Греції. στάδιον, «місце для змагань»)або гри́ще — споруда для спортивних змагань. Зазвичай, включає: велике поле, трибуни для глядачів, які розташовано сходами навколо поля і систему освітлення. В античну епоху стадіон використовували, зазвичай, для змагань з бігу; звідси пішла практика стандартизації розміру поля — 180—200 метрів (один стадій, що дало назву самій споруді). Зараз стадіони використовуються не тільки для різних видів спорту на відкритому повітрі (наприклад, легкої атлетики чи футболу), але також для концертів і інших заходів.
Керівництво федерації легкої атлетики України продовжує розвивати легкоатлетичну інфраструктуру в Україні. Під програму впливу ФЛАУ попадають в першу чергу ті регіони та міста, котрі уже історично сформувалися як легкоатлетичні центри постачання спортсменів до головної команди держави. Де є можливість створити центри Олімпійської підготовки та які мають власні досвідчені кадри для тренування талановитих спортсменів. 
Прилуки - це мабуть єдине місто (районний центр) на Україні, яке постійно постачає до головної команди держави своїх представників, котрі займають в ній провідні позиції. Слід нагадати всім, що земля прилуцька подарувала світу 
зірок світового рівня: 
Таїсія Ченчик - багаторазова чемпіонка СРСР, бронзовий призер ОІ 1964 року в Римі, чемпіонка Європи, шестиразова переможниця матчу СРСР- США. 8 років Таїсія Пилипівна була капітаном збірної жіночої команди СРСР, багаторазова чемпіонка світу серед ветеранів;
Сергій Соколов - багаторазовий чемпіон СРСР, чемпіон Європи, переможець ігор "Доброї волі";
Ірина Пуха - багаторазова чемпіонка СРСР, бронзовий призер ЧЄ, учасниця двох Олімпійських ігор; 
Олексій Єфіменко - багаторазовий чемпіон СРСР, учасник чемпіонатів світу, бронзовий призер Європи серед молоді;
Ольга Завгородня - багаторазова чемпіонка України, фіналістка ЧС, дворазова чемпіонка Всесвітньої Універсіади. 
В різні часи до складу національної збірної України входили Майстер спорту СРСР Б.Шафранович, О. Бондаренко, МСУ А.Топтун, А. Пенькова.
Нормативи майстрів спорту свого часу виконали С. Грабіна, В. Шинкаренко, О.Шумський, А. Гаєва.
Сьогодні відразу четверо прилучан являються лідерами Національної збірної команди України та мають реальний шанс попасти на ОІ 2020 року в Токіо, де була завойована перша олімпійська нагорода Прилуччини .
Досить привабливо Прилуки виглядають для ФЛАУ в питанні створення центру олімпійської підготовки з метань, а це уже додаткові кошти в казну міста, в цьому повинні бути також зацікавлені і бізнесові кола Прилук. 
Для втілення всього цього в життя потрібна політична воля влади та депутатського корпусу. Ось уже майже чотири роки ми ведемо активну роботу по втіленню мрії тисяч прилучан про відбудову стадіону. Сьогодні з певністю можна сказати, що справа значно продвинулася. До роботи підключилися депутати, з розумінням по вирішенню цього питання працює влада. 
За останній рік відбулося декілька офіційних зустрічей депутата міської ради А. Рожка з першим заступником міністра профільного міністерства паном І. Є. Гоцулом. До міста приїздила професійна команда фахівців з Міністерства молоді та спорту, думка в усіх єдина:" Новому стадіону в Прилуках - бути!"
Під час проведення ЧУ з легкої атлетики в м. Сумах, я мав офіційну зустріч з першим заступником міністра І. Є. Гоцолом та генеральним секретарем ФЛАУ М. В . Медведєм. Під час розмови відчувалась велика зацікавленість нашим питанням спортивним керівництвом країни та бажанням допомогти прилучанам у вирішенні цього питання. Як підсумок розмови було сказано, що заступник міністра та федерація легкої атлетики готові найблищим часом провести зустріч з керівництвом міста Прилук для прискорення вирішення даної проблеми.
Що ми маємо, мої шановні земляки, роботи в цій ситуації? Не дати спустити нагально це питання, вимагати від влади публічної інформації, по ходу вирішення цього питання і негайно розпочати дії в цьому напрямку.
Будівництво нового стадіону покличе за собою розбудову цілого спортивного комплексу, а це майбутнє наших дітей, внуків, шанс на реалізацію талантів тисячі прилучан.

Михайло Марченко

Прочитано 355 раз

Контакти

Адреса:

м. Прилуки, вул. Вокзальна, 4

Телефон:

+38 (095) 641 25 90; +38 (068) 681 27 57

E-mail:

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Вхід | Рєстрація