У Прилуках планують врятувати річку Удай

Вже багато років річка Удай у Прилуках занепадає. Вона зміліла і заросла, а колись була повноводною. Порятунок річки — одна з головних мрій прилучан. Очистивши Удай та провівши благоустрій, можна створити повноцінну зону відпочинку. Відновлення річки ініціювали депутати Прилуцької міськради Артем та Микола Рожки.

 

«Головне, щоб сам Удай не став легендою»

Прилуки зведені навколо річки Удай. Колись вона була повноводною та судноплавною, але зараз її стан став великою проблемою для міста. У прилучан немає місця, де вони б могли відпочити влітку. Крім того, від Удаю йде неприємний запах. А з часом ми можемо просто втратити річку.

Про Удай ходять багато легенд, їх прилучани пам’ятають ще з дитинства. Розповідають навіть, що на дні річки є колись затонуле скіфське золото. І турецький султан і англійці у свій час обіцяли почистити річку, але за умови, що заберуть собі все, що там знайдуть. Але тоді Російська імперія їм відмовила.

Один з ініціаторів відновлення Удаю Артем Рожко говорить, що легенди про нього пам’ятає ще з дитинства, але головне, щоб сам Удай не став легендою.

Про жахливий стан Удаю говорять вже багато років. Весь цей час люди бідкаються, але проблема так і не вирішується. Я, як і більшість прилучан, не хочу, щоб ми втратили це величезне природне багатство. Тому ми з батьком і ініціювали процес її порятунку. Це не питання одного дня, але поступово ми маємо привести Удай до ладу, — говорить Артем Рожко.

План відновлення річки Удай

Свої депутатські кошти Артем та Микола Рожки минулого направили на розробку проекту очистки Удаю та благоустрою території навколо річки. Його презентували у міськраді у грудні.

Відновлення річки — це цілий комплекс робіт. Спочатку потрібно розчистити русло у його нижній частині. Далі — розчищення, вирівнювання та планування прибережної смуги з дотриманням необхідних глибин по фарватеру. Крім того, потрібно вилучити з прибережної та руслової зони торф’янистих грунтів.

А паралельно з приведенням до ладу річки облаштовуватимуть пляжні зони та зони відпочинку.

Зараз проект перебуває у Міністерстві екології. Наступний етап після його розгляду та затвердження — пошук необхідного фінансування. Прилучани впевнені: якщо міськрада ініціативу підтримуватиме і допомагатиме, результат буде!

Прилукам потрібні своя річка та зона пляжного відпочинку. Говорять люди

Олександр

Давно там не був, часто просто проїздом біля Удаю. Більш-менш за територією пляжу слідкують. Але якби почистили саму річку, розширили її, то було б набагато краще. Раніше там відпочивав, коли річка була чистішою та глибшою. Там можна було поплавати, а зараз — ні. Зараз вона мілка, і не дуже приємно там плавати.

Марія

Ми не відпочиваємо на річці Удай і не хочемо. Там потрібно туалет облаштувати, роздягальні, очистити саму річку. Частіше відпочиваємо або в Ладані, або на морі. Звичайно хотілося б, щоб Удай теж привели до ладу. Ми б підтримали проект по очищенню річки і долучилися б суботнику, наприклад.

Юлія

Ми там не відпочиваємо. Як би почистили річку, бо від неї неприємний аромат. Якби там було чисто, то ми б не проти відпочивати там родиною. Просто, через те, що там брудно, ми не їздимо туди.

Прочитано 934 раз

Контакти

Адреса:

м. Прилуки, вул. Костянтинівська, 109, кв. 4

Телефон:

+38 (04637) 3-45-91

E-mail:

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Вхід | Рєстрація